רב שלום אהרון לופס

31/10/1994 - כו חשון התשנה

רב שלום אהרון לופס

תאריך פטירה

31/10/1994 - כו חשון התשנה

אודות

רבי שלום אהרון היה רב העיר עכו במשך כמעט יובל שנים, נולד בשנת תרס"ה (1905) בחלב שבסוריה למשפחת רבנים בת שלוש מאות שנה. בשנת תרס"ט (1909), בהיותו בן ארבע שנים, עלה עם משפחתו לארץ ישראל,  בהגיעם, התיישבו בירושלים.
בתקופת מלחמת העולם הראשונה, נאלצה המשפחה לרדת מהארץ, והיא שהתה בטורקיה, ולאחר מספר שנים שבה משפחתו לארץ הקודש, וחזרו לתגורר בירושלים, רבי שלום אהרון הלך ללמוד בישיבת פורת יוסף בירושלים.
בשנת תרצ"א (1931) הוסמך להוראה על ידי רבני ירושלים הספרדים, ובשנת תרצ"ו (1936) הקים יחד עם הרב יהודה צדקה את אגודת "מקבציאל", שמטרתה הייתה לתת מסגרת תורנית לצעירים שלא מצאו את מקומם בישיבות הממוסדות. בשנת תרצ"ח (1938) התמנה לספרא דדיינא של בית הדין הספרדי בירושלים.
לאחר קום המדינה עזב את שכונת בית ישראל, ועבר להתגורר בשכונת מוסררה בירושלים, שם הקים בחצר שטרויס שבתחומה, בית ספר חרדי לילדי השכונה, ובנוסף פעל בקרב ילדי המעברות, לדאוג להם לצרכיהם הרוחניים והגשמיים, כמו כן הקים אגודת "מזהירי שבת" שפעלה לסגירת חנויות ובתי עסק בירושלים בטרם כניסת השבת.
בשנת ה'תש"י (1950) התבקש על ידי הראשון לציון והרב הראשי לישראל דאז בן-ציון מאיר חי עוזיאל לקבל על עצמו את תפקיד הרב הראשי בעיר עכו, בכ' באב תש"י נבחר לתפקיד, ונשא בו במשך קרוב ליובל שנים, הוא פעל רבות להפיץ את התורה, ולקרב יהודים לאביהם שבשמים.
נפטר בכ"ו בחשון, בסמוך להגיעו לגיל גבורות, ונטמן בבית החיים הר המנוחות.

סיפורים אישיים

שום דבר לא נמצא

תיאור

פרטים

שתף סיפור

עוד מונצחים

רשימה

הנצחה יומית

הדליקו נר ליקיריכם וזכו בזיכרון עולם

דילוג לתוכן