הרב שלמה זלמן אוירבך

י״ד בסיון תשפ״ב (13 ביוני 2022)

הרב שלמה זלמן אוירבך

י״ד בסיון תשפ״ב (13 ביוני 2022)

הרב שלמה זלמן אוירבך, כיהן כראש ישיבת קול תורה, היה מגדולי ישראל, ומחשובי הפוסקים בדורות האחרונים. נולד בשערי חסד שבירושלים, ובילדותו למד בתלמוד תורה 'עץ חיים' בירושלים, ובבגרותו למד בישיבת 'עץ חיים', והיה לתלמידו המובהק של הגאון רבי איסר זלמן מלצר. לאחר נישואיו המשיך ללמוד בכולל של 'עץ חיים', ובנוסף בכולל של רבי צבי פסח פרנק, רבה הראשי של ירושלים.

רבי שלמה זלמן שקע בתורה ללא לאות, היה הוגה בה בשקיעות עצומה יומם וליל, וכבר בהיותו בגיל עשרים וארבע שנים, הוציא לאור את ספרו הראשון 'מאורי אש', שזכה להסכמות נלהבות מכלל גדולי ישראל.

באדר ה'תש"ט (1949), נתמנה לראש ישיבת קול תורה, תפקיד בו נשא במשך 46 שנה, עד אחרית ימיו. רבי שלמה זלמן סירב לכל הצעה לכהן כרב או כדיין במקביל להיותו ראש ישיבה, בכדי שיוכל להתמקד בלימוד תלמידיו, ולמרות-זאת הפך לפוסק שמופנות אליו שאלות מכל רחבי העולם, מדברים שבכל יום עד דברים שעניינם חיים ומוות.

רבי שלמה זלמן, גר כל חייו בשכונת שערי חסד בירושלים. היה מפורסם בעדינותו, ובמאור פניו כלפי כל מי שפגש בו, היה מקובל על כל העדות והחוגים, ורבים באו לפקוד את דלתו, לשמוע את עצתו, להתחמם במאור פניו, ובאהבתו את כל יהודי.

נפטר בירושלים בכ' באדר א' ה'תשנ"ה (1995), ובהלווייתו השתתפו מאות אלפי אנשים, מכל העדות והחוגים, נטמן בהר המנוחות בירושלים.

תיאור

פרטים

שתף סיפור

עוד מונצחים

רשימה

הנצחה יומית

הדליקו נר ליקיריכם וזכו בזיכרון עולם

דילוג לתוכן