הרב מרדכי יהודה יפת שרעבי

27/10/1983 - כ חשון התשמד

הרב מרדכי יהודה יפת שרעבי

תאריך פטירה

27/10/1983 - כ חשון התשמד

אודות

הרב מרדכי יהודה יפת, היה מקובל גדול מעדת התימנים, היה צדיק מופלג, ות"ח עצום בנגלה ובנסתר, ייסד והיה לראש ישיבת המקובלים "נהר שלום" בירושלים, הוא כונה בפי-כל "זקן המקובלים ו"ראש עדת המכוונים".
רבי מרדכי יהודה, נולד כשהוא יתום בתימן, עוד קודם ללידתו נפטר אביו, ובגיל שנתיים התייתם גם מאמו, יחד עם אחותו עבר  לגור בבית סבו, הרב אברהם יפת תעיזי שלימדו תורה, ולאחר פטירת סבו, בהיותו עוד ילד דאג לו הרב חיים סינואני לגדלו וללמדו תורה, בבחרותו עבר לעיר עדן, שם למד בישיבתו של הרב משומר נסים, ובגיל 15 עבר בהצלחה רבה מבחנים בגמרא, ברמב"ם, בטור ובשולחן ערוך, ונסמך לרבנות.
בשנת תרצ"ב (1932) עלה לארץ ישראל והתיישב בעיר הקודש ירושלים. שם למד בישיבת "שערי ציון", ולימים, ייסד את ישיבת "נהר שלום" בה לימד תורה בנגלה ובנסתר, במשך עשרות בשנים.
הרב שרעבי התפרסם כבעל מופתים מיוחדים, רבים מעם ישראל השכימו לביתו לקבל עצה וברכה, את הכספים שתרמו ציבור המבקרים, הקדיש להחזקת הישיבה ולתמיכה בנזקקים, כמו-כן חילק כסף לנערים על מנת למשכם ללימוד תורה, העיד עליו מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, כי "הוא היה גדול הדור, וכמוהו לא היה בקבלה", תלמידיו מספרים כי נהג לישון בלילות למשך כ-20 דקות בלבד. רבי מרדכי חי בפשטות רבה עם אשתו לאה, הם לא זכו לילדים.
נפטר בכ' בחשון תשמ"ד (1912) ונטמן בהר המנוחות בירושלים.

סיפורים אישיים

שום דבר לא נמצא

תיאור

פרטים

שתף סיפור

עוד מונצחים

רשימה

הנצחה יומית

הדליקו נר ליקיריכם וזכו בזיכרון עולם

דילוג לתוכן